2016. október 16., vasárnap

Mézes házi keksz

Sikerült beleszaladnom egy hibás receptbe az interneten, de ez sajnos csak a tészta összeállítása közben derült ki :( A hozzávalóknál jóval több lisztet kellett használnom, különben egy teljesen ragacsos, szinte folyós tisztát kaptam volna. Na de a lényeg, hogy ennek ellenére a végeredmény csodás lett :)
A lisztnél én háromnegyed- negyed arányban búzalisztet és teljes kiőrlésű lisztet használtam.


Hozzávalók:

350 g (az eredeti recept 250 g lisztet írt)
175 g méz
125 g vaj
125 g porcukor (lehet barna vagy. eritrit)
1 tojás
1 kk. szódabikarbóna
1 kk. őrölt fahéj
1 kk. őrölt szegfűszeg
csipet só


Elkészítés:

Nagyon egyszerű az elkészítése, mindössze annyit kell tenni, hogy először a szárazanyagokat össze kell keverni egy tálban, majd az összes többi összetevőt hozzá kell adagolni és alaposan összedolgozni, hogy egy szép, sima, homogén tésztát kapjunk. Ha úgy érzitek, hogy még mindig nagyon ragacsos a tészta és nem tudtok vele dolgozni, akkor bátran adjatok hozzá még lisztet.
Én 1-2 órára a hűtőbe tettem pihenni a tésztát, (ezáltal is jobban összeáll) majd utána egy bő liszttel meghintett pulton, ujjnyi vastagra nyújtottam és kiszaggattam.
Végül a kekszeket 190 fokra előmelegített sütőben, készre sütöttem!






Csirkemell csíkok kukoricapehely bundában, mézes mustáros mártogatóssal

Nyáron ellátogattunk Veszprémbe és betértünk a sokak által ajánlott Elefánt étterembe, ahol én ezt a finomságot választottam ki az étlapról, és azóta is előszeretettel készítem el itthon. Gyors, egyszerű és egészséges!


Hozzávalók:

csirkemell filé
kukorica liszt
tojás
kukorica pehely

a mártogatóshoz:
1 ek. méz
2 ek. mustármagos mustár
1 tk. majonéz


Elkészítés:

A csirkemellet vágjuk fel hosszú csíkokra és egyszerűen panírozzuk be.
A kukoricapelyhet ledaráltam, mert úgy sokkal könnyebb panírozni. Hidegen sajtolt házi napraforgóolajban sütöttem ki a falatkákat.

A mártogatóshoz pedig egész egyszerűen csak össze kell keverni egy tálkában a hozzávalókat.

Köretként rizst tálaltam mellé, de salátával is remek (diétás) fogás.



Proteines piskóta alapú gesztenyetorta

Ezt a tortát kedvenc edzőm, Geri születésnapjára készítettem el, ezért gondosan ügyeltem arra, hogy az étrendjének megfelelő ill. étrendjébe beilleszthető édességgel lepjem meg.


Hozzávalók, a piskótához:

30 g holland kakaópor
30 g csokis fehérje (nekünk MHN 100% whey pro volt itthon)
3 db tojás
20 g olvasztott vaj vagy kókuszzsír
70 g eritrit
csipet só
csipetnyi szódabikarbóna

a töltelékhez:

250 g natúr gesztenyemassza
250 g mascarpone
2 dl tejszín (szigorúan állati tejszín)
fél tasak habfixáló
4-5 evőkanál porrá darált eritrit

Elkészítés:

Ekkora adaghoz elegendő egy kisebb (zsúrtorta méretű) tortaforma (18 cm)!
A piskótához a tojásokat kettéválasztjuk, a kakaóport, a fehérjeport és a szódabikarbónát összekeverjük egy tálban. A tojásfehérjéhez hozzáadjuk a csipet sót és kemény habbá verjük. A tojássárgájához pedig hozzáadjuk az eritritet, elkezdjük habosítani és közben apránként hozzácsorgatjuk az olvasztott vajat/kókuszzsírt.
A tojásfehérjéből felvert habot, több részletben óvatosan beleforgatjuk a tojássárgás keverékbe, majd szintén több részletben a kakaóporos-fehérjeporos keveréket is.
A tortaformát kivajazzuk és kilisztezzük, (én zabpehelylisztet használtam) majd beleöntjük a piskótát és 180 fokos előmelegített sütőben készre sütjük. (kb. 20 perc)

Közben összeállítjuk a krémet. Ehhez először a tejszínből, a habfixálóval nem túl kemény habot verünk.
A gesztenyemasszát villával összetörjük, hozzáadjuk a mascarponét és mixerrel elkeverjük úgy, hogy közben a tejszínhabot és a porrá darált eritritet is hozzáadagoljuk. (én egy kevés rumaromát is tettem bele)

A piskótát kettévágjuk miután kihűlt, betöltjük a krémmel, majd az egész tortát bevonjuk a krémmel és tetszés szerint feldíszítjük. Hogy még csinosabb legyen, az aljára került egy kis talp, reszelt étcsokoládéból. A fogyasztásig hűtőben kell tárolni!